Hodnotenie dostupnosti vodných plôch Slovenska pre rekreačné vodné športy

Na Slovensku je cca 850 vodných plôch s obvodom väčším ako 300 m, z ktorých iba 11 % má bezpečný breh... (čítaj ďalej)
 • Fórum
  Témy
  Príspevky
  Posledný príspevok
 • Hodnotenie vodných plôch na Slovensku a ich dostupnosti TABUĽKA
  .
  Na Slovensku je cca 850 vodných plôch s obvodom dlhším ako 300 m, z ktorých iba 11 % má bezpečný breh, teda akúsi pláž o dĺžke aspoň 10 metrov. Bezpečný breh - krátka pláž (a priľahlé dno v miernom sklone max. 1:4) je základným predpokladom na využitie nielen pre kúpajúcich sa, ale aj pre vodákov, surfistov a pod. Dĺžka brehov všetkých vodných plôch na Slovensku – celý prírodný potenciál - je 1200 km. Celková dĺžka pláží je však iba 35 km. (Pozri TABUĽKU.)

  Na Slovensku existujú veľké rozdiely medzi jednotlivými okresmi z hľadiska dostupnosti vodných plôch verejnosti.
  Spomedzi 82 okresov na Slovensku má 7 okresov - Senec, Liptovský Mikuláš, Dunajská Streda, Vranov nad Topľou, Michalovce, Námestovo a Stropkov - relatívne dobrú dostupnosť.
  Naproti tomu 38 okresov má nulovú dostupnosť. Najhoršia situácia je v okresoch Medzilaborce, Kysucké Nové Mesto, Spišská Nová Ves, Bardejov, Partizánske, Levoča, Detva a Sobrance, ktoré nemajú prakticky žiadne vodné plochy.
  Okresmi, ktoré síce majú dostatočný potenciál vodných plôch s dĺžkou brehov v rozsahu od 6 000 do 33 000 m, ale aj napriek tomu majú nulovú dostupnosť svojich obyvateľov k týmto prírodných vodným plochám a ani nesusedia s okresmi s dobrou dostupnosťou sú: Nitra, Žilina, Levice, Poprad, Martin, Čadca, Kežmarok, Ilava, Šaľa, Veľký Krtíš, Zlaté Moravce, Revúca, Gelnica, Bytča, Krupina, Poltár.

  Poznámka:
  Vyhodnotená (ne)dostupnosť vodných plôch Slovenska verejnosti sa týka iba terénnej dispozície a nie iných umelo vytvorených prekážok.
  0 Témy
  0 Príspevky
  Žiadne príspevky
   
Neexistujú žiadne témy alebo príspevky v tomto fóre.

Späť na Obsah fóra

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Oprávnenia fóra

Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

cron