Každého človeka láka príjemné prostredie avšak...

 • Fórum
  Témy
  Príspevky
  Posledný príspevok
 • Každého človeka láka príjemné prostredie v prírode. Takých miest, kde sa môžu kúpať a šantiť malé deti, je však na Slovensku zúfalo málo.
  .
  Príčin je niekoľko.

  Jednou z hlavných príčin je deformovaný pohľad spoločnosti na ochranu prírody.
  Koncom minulého storočia sa ochrana prírody v Európe začala uberať nesprávnym smerom. Človek s jeho potrebami športovať a rekreovať sa v prírode začal byť považovaný za rovnako škodiaci životnému prostrediu, ako priemysel a energetika.
  V Európskom spoločenstve síce v sedemdesiatych rokoch prijali dokument (RESOLUTION (76) 41ON THE PRINCIPLES FOR A POLICY OF SPORT FOR ALL), ktorý mal tento škodlivý trend zastaviť, avšak rozbehnutý vlak sa už úplne zastaviť nepodarilo. V niektorých krajinách Európy sa dokonca hlavné úsilie orgánov ochrany životného prostredia zameralo hlavne proti verejnosti. Slovensko je typická ukážka.

  Ďalšou príčinou je, že občianske aktivity mladých rodín, ktoré by na obecnej úrovni hájili návrat prírody deťom, sú mnohonásobne nižšie, než občianske aktivity starších vekových skupín s ich úplne odlišnými záujmami o prírodu. Toto je úplne prirodzené, preto záujmy mladých rodín musí nevyhnutne podporovať vhodná štátna politika, táto zatiaľ na Slovensku chýba.
  0 Témy
  0 Príspevky
  Žiadne príspevky
   
Neexistujú žiadne témy alebo príspevky v tomto fóre.

Späť na Obsah fóra

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Oprávnenia fóra

Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

cron